kvalitni-brigady.cz

Přehled brigád na léto 2024

Kdo je brigádník?

Podle českého Zákoníku práce smí člověk pracovat až od 15tého roku života a navíc po ukončení základní školní docházky. V novele Zákoníku práce o školském zákoně tím rozumí i prázdniny po 9. třídě základní školy. To znamená že i absolvent ZŠ starší 16ti a více let by měl vyčkat s brigádou až do 1.září.

Od 15ti do 18ti let brigádníci s ukončenou ZŠ mohou pracovat pouze 40 hod. týdně a to celkem u všech zaměstnavatelů s maximální 8mi hodinovou denní dobou. Brigádník mladší 18ti let nesmí pracovat v noci, dělat přesčasi (nad 8 hod.) a nesmí vykonávat práci v rizikových provozech.

Užitečná rada

Neshánějte vaše letní brigády na poslední chvíli. Podle zkušeností za několik posledních let jsou vždy letní brigády několik týdnů dopředu zamluveny. Tedy hledáte-li letní brigády na červen, začněte nejlépe už v květnu, protože většina studentů si chce vydělat peníze na začátku prázdnin, aby si v druhé polovině léta mohl užívat volna. Začněte pomalu tedy brigády na léto 2024 hledat co nejdříve!

Kde najít brigádu pro studenty?

Letní brigádu je v dnešní době ideální hledat pomocí několika prověřených způsobů:

  • Podívat se ve vaší škole, nebo na vývěsce agentur na nabídky volných brigád a pracovních míst.
  • Zajděte se osobně podívat na nabídky volných míst u specializovaných personálních agentur.
  • Projděte si internetové servery zaměřené na brigády pro studenty

Většinou ovšem platí, že najdete-li si práci přes personální agenturu, tak sice část vaší výplaty jde do personální agentruy za zprostředkování, ovšem můžete zase očekávat komplexní služby od specialistů, mezi které patří právní rady, smlouvy, a především nabídky od prověřených a seriózních firem. Nehledejte přitom pouze personální agenturu zaměřující se pouze na studenty, téměř každá personální agentura nabízí práci i studentům.

Firmy mají rády brigádníky přes agenturu

Pro zaměstnavatelé je brigádník najmutý přes pracovní agenturu také většinou výhodnější. Především kvůli prvotnímu prověření brigádníka agenturou a ošetření pracovních smluv a povinností agenturou. Proto chcete-li i vy mít jistotu bezproblémové práce, tak doporučujeme vyhledávat práci přes agentury. Většina agentru má i na internetu svůj portál s aktuálními nabídkami.

Na co nezapomenout při brigádě

Jako občan české republiky je třeba i při brigádách ctí zákony. Většinou se snažte uzavřít takovou pracovně-právní dohodu pracovního vztahu, která je z ekonomického hlediska nejvýhodnější. Tedy aby zaměstnavatel ušetřil náklady a brigádní co nejvíce snížil své daňové zatížení. Více v sekci rady a tipy >>

© Letní brigády 2024 | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]