kvalitni-brigady.cz

Přehled brigád v zahraničí na léto 2024

Kdo je brigádník?

Podle českého Zákoníku práce smí člověk pracovat až od 15tého roku života a navíc po ukončení základní školní docházky. V novele Zákoníku práce o školském zákoně tím rozumí i prázdniny po 9. třídě základní školy. To znamená že i absolvent ZŠ starší 16ti a více let by měl vyčkat s brigádou až do 1.září.

Od 15ti do 18ti let brigádníci s ukončenou ZŠ mohou pracovat pouze 40 hod. týdně a to celkem u všech zaměstnavatelů s maximální 8mi hodinovou denní dobou. Brigádník mladší 18ti let nesmí pracovat v noci, dělat přesčasi (nad 8 hod.) a nesmí vykonávat práci v rizikových provozech.

Užitečná rada

Neshánějte vaše letní brigády na poslední chvíli. Podle zkušeností za několik posledních let jsou vždy letní brigády několik týdnů dopředu zamluveny. Tedy hledáte-li letní brigády na červen, začněte nejlépe už v květnu, protože většina studentů si chce vydělat peníze na začátku prázdnin, aby si v druhé polovině léta mohl užívat volna. Začněte pomalu tedy brigády na léto 2024 hledat co nejdříve!

Letní brigády v zahraničí

Léto je čas, kdy školáci mají relativně delší dobu volno a nejsou vázání povinostmi a školou. Tedy se nabízí možnost vyrazit za prací do zahraničí.

Proto čím dál více studentů - především vysokošloláků vyhledává letní brigády v zahraničí. Zahraniční brigáda nabízí kromě vyšších výdělků také další možnosti. Jako jednu z hlavních je zlepšení jazykových znalostí, ale také poznání nových lidí, zkušeností a dovedností.

Kde brigády hledat

Na internetu je také v dnešní době velké množství specializovaných zahraničních i českých serverů zprostředkující volné brigády mnohdy i s hodnocení a referencemi do brigádníků z minulých let.

Nejoblíbenější destinace na brigádu

Na sezóní letní práce se nejčastěji Češi vydávají do Rakouska, Holandska, Itálie, Dánska, Španělska, Portugalska.

Do zahraničí na jistotu s agenturou

Chcete-li mít v zahraničí jistou práci a nevydat pouze zbytečně peníze za cestu a ubytování, doporučujeme najít agenturu, která má licenci od MPSV ČR, v opačném případě může být dojednání práce riskantní. Je třeba myslet na pracovní povolení, pojištění, zdanění výdělků, dopravu a ubytování a zákony v danné zemi.

© Letní brigády 2024 | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]